یادگیری توسعه وب با Free Code Camp

Free Code Camp

با اینکه منابع خیلی زیادی برای یادگیری برنامه نویسی وجود داره، اما باز هم یادگیریش به آسونی اون چیزی که فکر می‌کنیم نیست. خیلی از دوره‌ها خصوصا دوره‌های فیزیکی بهمون میگن تو یک دوره کوتاه مثلا یک ترم به شما فلان زبان رو یاد میدیم!

اما حقیقت اینه که یادگیری برنامه نویسی نیاز به زمان و تمرین بسیار داره و یادگیری تنها یک زبان نمی‌تونه کمکی کنه. در این بین سایت Free Code Camp خیلی خوب تونسته با توجه به مشکلاتی که گفتم برای دانش‌آموزهاش برنامه ریزی کنه. گذروندن این کمپ حدود ۱۴۰۰ ساعت زمان لازم داره.

به شما از سطح مقدماتی HTML5، بعدش CSS3 آموزش داده میشه. بعد میره سراغ JavaScript و Databaseها. کار کردن با Git و GitHub رو آموزش میده و در آخر کتابخونه‌های Node.js و React.js و D3.js رو بهتون یاد میده.

وقتی چهار فصل اول رو تموم کردید، این کمپ شما رو به یک سازمان غیر انتفاعی معرفی می‌کنه تا به رایگان براشون وبسایت بسازید! یعنی تجربه واقعی از کدنویسی و تولید یک محصول کاربردی؛ که پتانسیل رزومه شدن هم داره.

در کنار منابعی که خود سایت در اختیار شما می‌گذاره، تو کشورهای مختلف از جمله ایران انجمن‌های کاربری داره که وقتی به مشکل می‌خورید می‌تونید سوالتون رو بپرسید. گروه تلگرامی برای کاربران فری‌کدکمپ وجود داره که از اینجا زیر قابل دسترس است.

اگر علاقمند به یادگیری برنامه نویسی هستید، Free Code Camp جای خیلی خوبی برای شروعه.

عضو کمپ بشید

مطلب /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *