فیسبوک از عکس‌هایی که به اشتراک می‌گذارید چه داده‌هایی استخراج میکنه؟

این افزونهٔ کروم به شما نشون میده که فیسبوک چه تگ‌هایی رو به صورت خودکار به عکس‌های شما اضافه میکنه. این تگ‌ها توسط هوش مصنوعی فیسبوک تشخیص داده و به عکس‌ها اضافه میشه.

از آپریل ۲۰۱۶ فیسبوک شروع کرد به صورت خودکار تصاویر آپلود شده در این سرویس رو پردازش کنه و به تناسب جزئیات داخل تگ alt تصویر چیزهایی که در عکس وجود داره رو اضافه کنه. مثلا alt=”Image may contain: golf, grass, outdoor and nature” .

این کار برای افرادی نابینا و کم بینا که از صفحه خوان‌ها برای مرور صفحات وب استفاده می‌کنند خیلی مفیده، ولی تیمی که پشت این فناوری هست، با هدف شفافیت در اذهان عمومی افزونه کرومی رو منتشر کردن که روی عکس‌ها، به شما تگ‌هایی که فیسبوک به صورت خودکار اضافه کرده رو نمایش میده.

تصویری که ضمیمه این پست کردم، از سازمان اسناد و کتابخانه ولی ایران بوده. فیسبوک تشخیص داده که در تصویر «آسمان» وجود داره و تصویر «خارج از فضای بسته» عکس برداری شده.

تصویر جالب‌تری داشتم که تعداد افراد رو شمارش کرده بود «۱۲ نفر در عکس» و «آدم‌های عکس در حال خنده هستند» و «لباس کت و شلوار به تن کردن» و همچنین تشخیص داده بود تصویر در فضای باز گرفته شده بود. که البته به دلیل حفظ حریم خصوصی افراد داخل عکس نتونستم اینجا منتشرش کنم.

شما هم این افزورنه رو به کروم‌تون اضافه کنید و بعدش وارد فیسبوک بشید تا ببینید چه تک‌های خودکاری به عکس‌ها اضافه شده:

تگ‌هایی که فیسبوک به عکس‌هام اضافه کرده رو نشونم بده
سورس کد این افزونه روی گیت‌هاب

مطلب /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *